Darmowe szablony WordPress nie zawsze oferują zbliżoną paletę możliwości do płatnej wersji Premium. Często po zainstalowaniu darmowego szablonu możemy czuć się trochę rozczarowani niskim poziomem funkcji, które oferują. Aby uniknąć negatywnych emocji, przygotowałem listę darmowych szablonów, które oferują najwięcej  funkcji w wersji za darmo wraz z linkami do repozytorium, z którego można je pobrać. Zapraszam do lektury!

 

Najlepsze repozytorium templatek WordPress

justFREEthemes, to strona z której korzystam do przeglądania najciekawszych templatek dla WordPress.

Strona oferuje wyszukiwarkę skórek WordPress według tematycznie posegregowanych grup.

 • Business
 • Ecommerse
 • Fashion
 • Blogging
 • Photography

Wobec powyższego jeśli chcemy założyć sklep internetowy na  WordPressie, wybieramy interesujący nas segment, a justFREEthemes za nas dobierze nam templatki dopasowane do naszych preferencji. 

TOP 10 motywów graficznych WordPress

Co więcej w sekcji BEST FREE THEMES uzyskasz TOP10 najlepszych motywów graficznych WordPress według użytkowników.  Tabela jest aktualizowana na bieżąco przy użyciu opinii pobieranych ze strony Themeisle więc zawsze uzyskasz informację o aktualnie najlepiej ocenianych motywach.

Na ten moment ( stan an 07.08.2018 ) najlepsze motywy to:

 1. Hestia – pobierz 
 2. Naturelle – pobierz 
 3. Tiny Hestia – pobierz
 4. Clarina – pobierz
 5. Reviewzine – pobierz
 6. Llorix One – pobierz
 7. Parallax One – pobierz
 8. The Launcher – pobierz
 9. Themotion Lite – pobierz
 10. Christmas Hestia – pobierz

Z tych 10 polecanych przez justFREEthemes korzystałem z dwóch: Hestia i Lliorix One i szczerze je polecam, bo oferują wiele darmowych funkcjonalności personalizacji własnej strony. 

Podgląd LIVE DEMO

Strona oferuje również bardzo dobry podgląd Live DEMO, dzięki któremu, przed dokonaniem decyzji, możesz zobaczyć w całej okazałości motyw graficzny.

Uwaga! Niestety nie zawsze pogląd graficzny ma przełożenie w rzeczywistości. Może się zdarzyć, że w praktyce wybrany motyw będzie miał do zaoferowania znacznie mniej funkcji personalizacji strony, dlatego każdy motyw należy zainstalować i przetestować.

Podsumowanie

Wiele motywów znajdziesz również na oficjalnym repozytorium WordPress –  w katalogu motywy, z którego równiez możesz pobrać szablony graficzne.
Dlaczego wolę justFreethemes? Ze względu na lepszy podgląd DEMO. Skorzystaj z obu repozytoriów, a przekonasz się o czym mówię.

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem. Jeśli masz coś do dodania od siebie, zachęcam do komentowania! 

 

Kategorie: Wordpress

1 Komentarz

Janusz Kamiński · Październik 4, 2018 o 3:19 pm

Bardzo ciekawa lista templatek. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *