TemplateMonster – najpopularniejsze oprogramowanie do tworzenia gotowych rozwiązań graficznych na platformie WordPress. Dostępne za darmo narzędzie WordPress w połączeniu z profesjonalnym szablonem graficznym, to świetna platforma do stworzenia zyskownego e-biznesu. WordPress z wykorzystaniem TemplateMonster nie tylko świetne wygląda, ale również przy odrobinie umiejętności SEO znakomicie się pozycjonuje w Google. Dlatego w tym wpisie trochę na temat platformy TemplateMonster oraz jej nowej skórki graficznej JohnnyGo. Zapraszam. 

Łatwa Instalacja motywu JohnnyGo

Po opłaceniu motywu w kwocie 75$ (stan na styczeń 2019) – aktualną cenę za skórkę graficzną JohnnyGo znajdziesz na oficjalnej stronie TemplateMonster – zostanie uruchomiona procedura pobierania zawartości plików, którą zapewne znasz z innych stron, takich jak dobreprogramy.pl i inne tego typu platformy.

Po pobraniu zawartości konieczne będzie skorzystanie z klienta FTP w celu instalacji motywu na stronę. Najpopularniejszymi programami do zarządzania kontem FTP są FileZilla oraz Total Commander. 

Gdy już znajdujemy się na naszym serwerze – zainstalujmy nasz motyw w katalogu wp-content >> theme kopiując folder z jego zawartością we wskazaną wcześniej ścieżkę. Ostatnią rzeczą jest włączenie nowo zainstalowanego motywu w zakładce Wygląd >> Motywy.

Szerokie zastosowanie JohnnyGo

Gdy już mamy włączony swój motyw. Czas najwyższy zająć się jego personalizacją. Tutaj TemplateMonster zadbało o to, aby specjalnie się nie przemęczać. Oferuje bowiem 7 rozwiązań, które możemy zainstalować jednym kliknięciem korzystając z narzędzia Demo Content.

Po rozpoczęciu instalacji wybranego wyglądu strony, rozpocznie się procedura pobierania niezbędnych wtyczek w celu prawidłowego funkcjonowania motywu, co może potrwać trochę czasu.

Po pobraniu zawartości demo, należy jedynie podmienić nasze dane. Dostęp do nich mamy z poziomu panelu administracyjnego. Nie musimy wcale zaglądać do zakładki Personalizacja – co jest niewątpliwie sporym plusem.

 • I tak informacje o naszym zespole dodamy w zakładce – Team
 • Informacje o usługach – w zakładce Service
 • Pozytywne opinie naszych klientów, możemy dodać w zakładce Testimonials.

Skórka JohnnyGo na pierwszy rzut oka wydaje się być przystosowana do biznesu związanego z szeroko pojętą branżą budowlaną. W rzeczywistości JohnnyGo to wielofunkcyjny motyw graficzny, który możemy dostosować do naszych potrzeb za pomocą narzędzia Elementor Page Builder. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że musisz budować wszystko od nowa i praca nad zupełnie nową personalizacją wizualną pochłonie znacznie więcej czasu niż skorzystanie z gotowca.

Więcej informacji o tym jak używać tego narzędzia znajdziesz tutaj.

Newsletter JohnnyGo

Motyw JohnnyGo oferuje wbudowany Newsletter do zbierania bazy mailingowej, którą w późniejszym czasie możemy wykorzystać do skutecznego e-mail marketingu.

Oprócz standardowego Newslettera, który możemy zaimplementować na stronie przy użyciu tzw. shortcode, JohnnyGo oferuje Newsletter typu Pop-up, który z pewnością ułatwi nam zbudowanie bazy odbiorców.

Dodatkowo narzędzie Cherry PopUps pozwoli dostosować zachowanie Pop-upu do naszych potrzeb.

Za pomocą narzędzia ustawimy:

 • Ogólne ustawienia: uruchamiamy nasz Pop-up oraz decydujemy, czy ma się on uruchamiać na urządzeniach mobilnych.
 • Open page setting: wybieramy nasz Pop-up oraz decydujemy gdzie ma się on wyświetlać.
 • Close page setting: przypisujemy wybrane okno dialogowe wyświetlane po zamknięciu strony.
 • Mailing List Manager: tutaj otrzymujemy API key oraz ID do integracji z narzędziem e-mail marketingowym.

JetMenu – czyli możliwości dostosowania stylów CSS Menu

W motywie JohnnyGo, strukturę własnego Menu tworzy się dokładnie tak samo jak w klasycznym WordPressie, czyli w zakładce Wygląd >> Menu. Jednak w kwestii tworzenia własnego Menu na stronie, JohnyyGo oferuje coś ponadstandardowego niż klasyczny WordPress – a mianowicie dostosowywanie wyglądu Menu do własnych potrzeb.

W darmowych szablonach WordPress użytkownik musi pogodzić się ze stylem proponowanym przez twórców motywu (chyba że zna WordPressa od podszewki i zna język CSS w stopniu co najmniej średnio-zaawansowanym). Dzięki narzędziu JetMenu, możemy dostosować do własnych potrzeb zaawansowane ustawienia wyglądu Menu.

Wystarczy uruchomić opcję Enable JetMenu for current location w zakładce Wygląd >> Menu, a następnie możemy cieszyć się możliwościami jakie daje JetMenu.

Możliwości jest bardzo dużo. Co jest zarówno plusem, jak i minusem (dla niektórych). Bo bardzo łatwo można przesadzić w drugą stronę i zamiast otrzymać przejrzyste Menu, możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. W tym przypadku ważne są umiejętności UX i poczucie estetyki.

Narzędzie znajduje się po lewej stronie w pasku narzędzi. Dostęp do wszystkich opcji JetMenu jest intuicyjny.

Slider Revolution – silnik JohnnyGo do budowania pokazu slajdów

Jeśli masz doświadczenie na WordPressie, zapewne wiesz jak dużym problemem jest znalezienie dobrej wtyczki ogarniającej budowanie Slidera na stronie zasilanej przez darmowy szablon WordPressa – właściwie nie ma idealnej, a jeśli znajdzie się taka, która dobrze rokuje, okazuje się, że za najbardziej przydatne możliwości, niestety trzeba dodatkowo płacić.

JohnnyGo w swoim szerokim asortymencie funkcjonalności, oferuje rozbudowany silnik do budowania slajdów na własnej stronie – Slider Revolution.

Budowanie slidera przy pomocy Slider Revolution działa podobnie jak tworzenie warstw w programie graficznym, czyli nakładamy na siebie interesujące nas elementy i decydujemy o ich widoczności.

I tak w ten sposób możemy na slider nałożyć:

 • zdjęcie,
 • tekst,
 • muzykę,
 • film wideo,
 • button,
 • elementy takie jak kwadrat,
 • możemy nałożyć gotowe rozwiązania,
 • oraz zaimportować już istniejące slidery.

Dodatkowo Slider Revolution oferuje szereg możliwości związanych z animacją i wyglądem elementów slajdów. Możesz korzystać z domyślnych ustawień JohnnyGo, ale również swobodnie tworzyć slider na swój sposób, używając opcji dostępnych w motywie lub implementując w pole Custom CSS/JavaScript niestandardowy kod.

Pozycjonowanie SEO

Optymalizacja SEO strony postawionej na szablonie JohnnyGo odbywa się standardowo przy użyciu wtyczki WP Yoast SEO lub All in One SEO.

W przypadku płatnego szablonu można wymagać już wbudowanej wtyczki JohnnyGo do optymalizacji SEO, niestety tutaj zmuszeni jesteśmy do instalacji kolejnej wtyczki.

Jak prezentuje się szablon JohnnyGo w raporcie Google PageSpeed Insight?

JohnnyGo wymaga od nas dodatkowej optymalizacji SEO pod kątem szybkości ładowania strony. Wynik raportu bowiem nie jest zadowalający, a w przypadku wersji mobile, wręcz bardzo słaby.

Raport PageSpeed Insight na mobile

Raport PageSpeed Insight na desktopie

Raport PageSpeed Insight na desktopie

Dlatego jeśli zdecydujesz się na ten szablon, koniecznie dowiedz się jak optymalizować WordPressa krok po krokuWykorzystanie moich porad zawartych w artykule pozwolą wykorzystać w pełni potencjał JohnnyGo do zarabiania pieniędzy.

Podsumowanie

Motyw JohnnyGo od TemplateMonster to dobra platforma, która z pewnością przypadnie do gustu firmie usługowej, mającej spore portfolio. Szablon Demo najlepiej pokazuje jakie możliwości posiada ta templatka. Jeśli  dla kogoś okaże się to niewystarczające, narzędzie takie jak Page Elementor umożliwi swobodną rozbudowę strony. JohnnyGo to udany projekt, zawierający kilka rzeczy do poprawki, które na szczęście jesteśmy w stanie sami poprawić, choć z drugiej strony niektórzy malkontenci, mogą być bardziej wymagający i oczekiwać od TemplateMonster produktu idealnego.

Plusy 

 • nieograniczone możliwości personalizacji motywu,
 • dla leniwych gotowe templatki do zainstalowania,
 • WordPress 3w1, czyli strona internetowa, blog, a nawet sklep internetowy,
 • Slider Revolution i wszystko jasne,
 • wbudowany Pop-up Newsletter,
 • przyjazny i użyteczny design proponowany przez TM,
 • przystępna cena za motyw.

Minusy 

 • brak modułów dedykowanych optymalizacji SEO,
 • konieczność samodzielnej optymalizacji motywu pod kątem prędkości ładowania,
 • dużo funkcjonalności, co niektórych może trochę przytłoczyć.

Moja ocena 4/5     

Zgadzasz się z moją recenzją?  Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi opiniami. 

Kategorie: Wordpress

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *