TemplateMonster, jak wszyscy doskonale wiemy, jest czołową firmą sprzedającą webowe motywy graficzne dla stron internetowych kompatybilnych z CMS WordPress. Specjalnie dla Ciebie jednak przygotowałem precyzyjnie wyselekcjonowaną darmową listę motywów, które nie odbiegają jakościowo od wersji Premium. Nie wierzysz? Zostawiłem linki do wersji Demo każdego z omawianych templatek, abyś mógł samemu to ocenić! 

Furnicom

Motyw furnicom Templatemonster

Ten motyw jest przeznaczony do tworzenia strony oferującej meble i różne akcesoria meblarskie.  W jego projekcie połączone są szare kolory tła i jakościowe obrazki produktów. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na asortymencie firmowym.  Także warto wyróżnić stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności elementom witryny.

Motyw zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.1 i zawiera popularne wtyczki Cherry wbudowane w motyw . Oprócz tego do templatki został dodany Elementor, który pomoże tworzyć podstrony i zarządzać elementami na niej zgodnie z metodą „Przyciągnij i Upuść” (Drag and Drop). Templatka także wspiera fonty Google i technologię Retina.

Pobierz motyw Furnicom z oficjalnej strony TemplateMonster 

Przetestuj demo szablonu Furnicom

Spellolite Lite

Jeśli poszukujesz stylowego motywu dla szkoły jeżyków obcych oraz innych kursów edukacyjnych, zwróć uwagę na Spellolite Lite. Projekt templatki został wykonany w jaskrawych kolorach, dzięki czemu strona wygląda młodzieżowo. Oprócz tego w projekcie połączone są duże obrazki i typografia, co pozwala odwiedzającym szybko znaleźć interesujące informacje na stronie.

Templatka zawiera rozbudowane wtyczki Cherry. Dzięki czemu możesz korzystać z rozwijanego menu, galerii i mediateki, opinii klientów, newslettera i popupu itd. Motyw także wspiera inne popularne wtyczki dla WordPress. Dzięki temu szybko dodasz brakujące opcje na stronie. Motyw ma wysokiej jakości kod i jest bardzo przyjazny dla SEO.

Pobierz motyw Spellolite Lite z oficjalnej strony TemplateMonster 

Przetestuj demo szablonu Spellolite Lite

Grafique

Motyw Grafique Templatemonster

Za pomocą tego motywu można zbudować nowoczesną stronę dla biura architektonicznego. Chociaż z drugiej strony motyw  można dostosować do innych potrzeb. Pomogą w tym rozbudowane opcje personalizacji. Oprócz tego motyw zawiera różne widgety, które pozwalają dodawać różne typy zawartości na stronę.

Ten motyw opiera się na najnowszej wersji Cherry Framework, co pozwala korzystać z szeregu różnych opcji. Oprócz tego jest całkowicie kompatybilny z popularnymi dodatkami ze strony wordpress.org. Templatka także ma poprawny kod, który został zaprojektowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Pobierz motyw Grafique z oficjalnej strony TemplateMonster 

Przetestuj demo szablonu Grafique

Malcolmy

Motyw Malcolm Templatemonster

Zajmujesz się fotografią i chcesz stworzyć portfolio webowe? Za pomocą podanego motywu Malcolmy będziesz mógł spełnić wszystkie swoje potrzeby. Templatka ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także posiada rozbudowaną galerie i różne widgety. Za ich pomocą można w bardzo przejrzysty sposób przedstawić Twoje umiejętności dla potencjalnych klientów.

Motyw Malcolmy opiera się o Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, managera pasku bocznego, galerii, newslettera, opcji mediów społecznościowych itd. Do templatki także był dodany Power Builder i ponad 25+ widgetów. Za ich pomocą można tworzyć wpisy i strony według bardzo intuicyjnej metody „Przyciągnij i Upuść” (Drag and Drop).

Pobierz motyw Malcolmy z oficjalnej strony TemplateMonster 

Przetestuj demo szablonu Malcolmy

Bitunit Lite

Ten motyw jest poświęcony walutom kryptograficznym. Dlatego idealnie nadaje się do tworzenia blogu oraz strony firmowej oferującej odpowiednie usługi.
Templatka ma charakterystyczny projekt, w którym połączone są duże obrazki i typografia. Także warto wyróżnić wygodne opcje nawigacji, które pozwalają odwiedzającym szybko przejść do interesującego działu.

Oprócz rozbudowanych wtyczek Cherry do templatki został dodany Elementor. Ten wizualny kreator pomoże szybko stworzyć unikalną personalizację dla Twojej witryny. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google – to pozwala stosować stylowe typografie dla wyróżnienia ważnych treści na stronie.

Pobierz motyw Malcomy z oficjalnej strony TemplateMonster 

Przetestuj demo szablonu Malcomy

Podsumowanie 

Darmowe motywy WordPress od TemplateMonster to wspaniała okazja dla osób, które chcą mieć piękną stronę internetową przeznaczoną do celów prywatnych.

Urzeczony mnogością opcji w wersji darmowej, możesz w przyszłości zechcieć rozszerzyć funkcjonalności swego WordPressa, by rozpocząć zarządzanie stroną w sposób bardziej profesjonalny.

Wiele innych motywów znajdziesz na oficjalnej stronie TemplateMoster, z którego możesz zakupić w wersji Premium. Każdy motyw oferuje wersję DEMO do interaktywnego poglądu, a więc nigdy nie kupisz kota w worku.

Kategorie: Wordpress

3 Komentarze

Mikołaj · 27 maja, 2019 o 7:15 am

Rzeczywiście świetnie wyglądają, pytanie jeszcze jak z ich optymalizacją, ale z chęcią sprawdzę ten 4, bo właśnie jakiegoś szablonu szukałem do bloga 🙂

Damian Żurawski · 27 maja, 2019 o 7:40 pm

WordPress domyślnie nie jest zoptymalizowany pod SEO. Każdy szablon ma trochę śmietnika w kodzie źródłowym, ale idzie to poprawić przy pomocy wordpressowych wtyczek. Dla zainteresowanych, jak to zrobić, polecam artykuł pod adresem
https://seowiedzacy.pl/jak-pozycjonowac-strone-na-wordpressie-od-czego-zaczac/

Łukasz · 3 marca, 2020 o 11:10 am

Mam trochę inne zdanie co do darmowych motywów., za duzo spaghetti kodu. Jestem zwolennikiem, kreatywnych szablonów szytych na miarę potrzeb :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *